TMK063C6104KP-F
TMK063C6104KP-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number TMK063C6104KP-F
LIXINC Part # TMK063C6104KP-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 0.1UF 25V X6S 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TMK063C6104KP-F PCB Footprint and Symbol
TMK063C6104KP-F Specifications
Part Number:TMK063C6104KP-F
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :0.1 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X6S
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V