LMK063BJ224KP-F
LMK063BJ224KP-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number LMK063BJ224KP-F
LIXINC Part # LMK063BJ224KP-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LMK063BJ224KP-F PCB Footprint and Symbol
LMK063BJ224KP-F Specifications
Part Number:LMK063BJ224KP-F
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :0.22 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V