AWT6171RM15P8
AWT6171RM15P8
Enlarge
For Reference Only
Part Number AWT6171RM15P8
LIXINC Part # AWT6171RM15P8
Manufacturer Anadigics
Category
Description NARROW BAND HIGH POWER AMPLIFIER
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AWT6171RM15P8 PCB Footprint and Symbol
AWT6171RM15P8 Specifications
Part Number:AWT6171RM15P8
Brand:Texas Instruments
Current - Supply :-
Frequency :824MHz ~ 849MHz, 880MHz ~ 915MHz, 1.71GHz ~ 1.785GHz, 1.85GHz ~ 1.91GHz
Gain :-
Mounting Type :Surface Mount
Noise Figure :-
P1dB :34.8dBm
Package / Case :18-SMD Module
Product Status :Active
RF Type :GSM, PCS, DCS
Supplier Device Package :-
Test Frequency :824MHz ~ 849MHz
Voltage - Supply :3V ~ 4.8V
The Products You May Be Interested In
BGA123N6E6327XTSA1 BGA123N6E6327XTSA1 RF MMIC SUB 3 GHZ 1260