ETRAB4103
ETRAB4103
Enlarge
For Reference Only
Part Number ETRAB4103
LIXINC Part # ETRAB4103
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 418MHZ WHIP STR NMO BASE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ETRAB4103 PCB Footprint and Symbol
ETRAB4103 Specifications
Part Number:ETRAB4103
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :418MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :410MHz ~ 425MHz
Gain :3dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Base Mount
Number of Bands :1
Power - Max :150 W