4240.03-875-T3
4240.03-875-T3
Enlarge
For Reference Only
Part Number 4240.03-875-T3
LIXINC Part # 4240.03-875-T3
Manufacturer Amphenol
Category
Description LTE800 / GSM COLINEAR ANTENNA,
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 4240.03-875-T3 PCB Footprint and Symbol
4240.03-875-T3 Specifications
Part Number:4240.03-875-T3
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :875MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :790MHz ~ 960MHz
Gain :5.2dBi
Ingress Protection :IP66
Mounting Type :Bracket Mount
Number of Bands :1
Power - Max :350 W