ANT8010LL05R1575A
ANT8010LL05R1575A
Enlarge
For Reference Only
Part Number ANT8010LL05R1575A
LIXINC Part # ANT8010LL05R1575A
Manufacturer Pulse Electronics
Category
Description ANTENNA CHIP GPS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ANT8010LL05R1575A PCB Footprint and Symbol
ANT8010LL05R1575A Specifications
Part Number:ANT8010LL05R1575A
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Chip
Applications :GPS
Features :-
Frequency (Center/Band) :1.575GHz
Frequency Group :UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :-
Gain :0.67dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Surface Mount
Number of Bands :1
Power - Max :1 W