W3907BD0350
W3907BD0350
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3907BD0350
LIXINC Part # W3907BD0350
Manufacturer Pulse Electronics
Category
Description ANTENNA TE DIVERSITY
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3907BD0350 PCB Footprint and Symbol
W3907BD0350 Specifications
Part Number:W3907BD0350
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :PCB Trace
Applications :2G, 3G, 4G, LTE
Features :Cable - 350mm
Frequency (Center/Band) :829MHz, 1.4694GHz, 1.5845GHz, 1.9475GHz, 2.5GHz, 3.5GHz
Frequency Group :Wide Band
Frequency Range :698MHz ~ 960MHz, 1.4279GHz ~ 1.5109GHz, 1.559GHz ~ 1.61GHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz, 3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain :1dBi, 1.1dBi, 1.4dBi, 2.2dBi, 2dBi, 1.4dBi
Height (Max) :-
Ingress Protection :-
Mounting Type :Surface Mount
Number of Bands :6
Power - Max :3 W