IN24-5RD-SMA
IN24-5RD-SMA
Enlarge
For Reference Only
Part Number IN24-5RD-SMA
LIXINC Part # IN24-5RD-SMA
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models IN24-5RD-SMA PCB Footprint and Symbol
IN24-5RD-SMA Specifications
Part Number:IN24-5RD-SMA
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Tilt
Applications :WLAN
Features :-
Frequency (Center/Band) :2.4GHz
Frequency Group :UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :2.4GHz ~ 2.485GHz
Gain :5.5dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Connector Mount
Number of Bands :1
Power - Max :10 W