EXB148TNX
EXB148TNX
Enlarge
For Reference Only
Part Number EXB148TNX
LIXINC Part # EXB148TNX
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description ANT TUF DUCK 148-155MHZ TNC MALE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXB148TNX PCB Footprint and Symbol
EXB148TNX Specifications
Part Number:EXB148TNX
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :151.5MHz
Frequency Group :VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :148MHz ~ 155MHz