EXC420SM
EXC420SM
Enlarge
For Reference Only
Part Number EXC420SM
LIXINC Part # EXC420SM
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 435MHZ WHIP STR SMA MALE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXC420SM PCB Footprint and Symbol
EXC420SM Specifications
Part Number:EXC420SM
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :Bluetooth, Wi-Fi
Features :-
Frequency (Center/Band) :435MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :420MHz ~ 450MHz
Gain :-
Ingress Protection :-
Mounting Type :Connector Mount
Number of Bands :1
Power - Max :50 W