EXC806BNX
EXC806BNX
Enlarge
For Reference Only
Part Number EXC806BNX
LIXINC Part # EXC806BNX
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 836MHZ WHIP STR BNX CONN
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXC806BNX PCB Footprint and Symbol
EXC806BNX Specifications
Part Number:EXC806BNX
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :Bluetooth, Wi-Fi
Features :-
Frequency (Center/Band) :836MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :806MHz ~ 866MHz
Gain :-
Ingress Protection :-
Mounting Type :Connector Mount
Number of Bands :1
Power - Max :50 W