EXCN1920SM
EXCN1920SM
Enlarge
For Reference Only
Part Number EXCN1920SM
LIXINC Part # EXCN1920SM
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description ANT TWO-WAY 1850-1990MHZ
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXCN1920SM PCB Footprint and Symbol
EXCN1920SM Specifications
Part Number:EXCN1920SM
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :1.92GHz
Frequency Group :UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :1.85GHz ~ 1.99GHz