EXR2N902RTN
EXR2N902RTN
Enlarge
For Reference Only
Part Number EXR2N902RTN
LIXINC Part # EXR2N902RTN
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 915MHZ WHIP STR CONNECTOR
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXR2N902RTN PCB Footprint and Symbol
EXR2N902RTN Specifications
Part Number:EXR2N902RTN
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :915MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :902MHz ~ 928MHz