SPWH23918
SPWH23918
Enlarge
For Reference Only
Part Number SPWH23918
LIXINC Part # SPWH23918
Manufacturer Pulse Electronics
Category
Description ANT SP WHIP 1-4W 918M SMA
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SPWH23918 PCB Footprint and Symbol
SPWH23918 Specifications
Part Number:SPWH23918
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :918MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :863MHz ~ 973MHz