AB150/450C
AB150/450C
Enlarge
For Reference Only
Part Number AB150/450C
LIXINC Part # AB150/450C
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 162/460MHZ WHIP STR NMO
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AB150/450C PCB Footprint and Symbol
AB150/450C Specifications
Part Number:AB150/450C
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :162MHz, 460MHz
Frequency Group :VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :150MHz ~ 174Mhz, 450MHz ~ 470MHz