GPS1575SM-001
GPS1575SM-001
Enlarge
For Reference Only
Part Number GPS1575SM-001
LIXINC Part # GPS1575SM-001
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description ANT GPS GPO LOW 1575.42 MMB 2DBI
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GPS1575SM-001 PCB Footprint and Symbol
GPS1575SM-001 Specifications
Part Number:GPS1575SM-001
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Module
Applications :GPS
Features :-
Frequency (Center/Band) :1.575GHz
Frequency Group :UHF (1GHz ~ 2GHz)