TRA3650S3N-002
TRA3650S3N-002
Enlarge
For Reference Only
Part Number TRA3650S3N-002
LIXINC Part # TRA3650S3N-002
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description OMNI PH 3.65-3.70G 3DBI 100W WHT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TRA3650S3N-002 PCB Footprint and Symbol
TRA3650S3N-002 Specifications
Part Number:TRA3650S3N-002
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Dome
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :3.675GHz
Frequency Group :UHF (3GHz ~ 4GHz)
Frequency Range :3.65GHz ~ 3.7GHz
Gain :3dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Base Mount
Number of Bands :1
Power - Max :100 W