FGRMS31-24
FGRMS31-24
Enlarge
For Reference Only
Part Number FGRMS31-24
LIXINC Part # FGRMS31-24
Manufacturer Omron Automation
Category
Description FGRMS31, 24VDC, 3NO+1NC
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models FGRMS31-24 PCB Footprint and Symbol
FGRMS31-24 Specifications
Part Number:FGRMS31-24
Brand:Texas Instruments
Coil Voltage :24VDC
Contact Form :4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Material :-
Contact Rating (Current) :6 A
Features :-
Mounting Type :DIN Rail
Must Operate Voltage :-
Must Release Voltage :-
Operate Time :-
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Product Status :Obsolete
Release Time :10 ms
Switching Voltage :250VAC, 125VDC - Max