PRMSCT-12Y
PRMSCT-12Y
Enlarge
For Reference Only
Part Number PRMSCT-12Y
LIXINC Part # PRMSCT-12Y
Manufacturer TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Category
Description PRMSCT-12Y = PRMST SENSITIVE T
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PRMSCT-12Y PCB Footprint and Symbol
PRMSCT-12Y Specifications
Part Number:PRMSCT-12Y
Brand:Texas Instruments
Coil Current :-
Coil Insulation :-
Coil Type :-
Coil Voltage :12VDC
Contact Form :DPDT (2 Form C)
Contact Material :-
Contact Rating (Current) :1 A
Features :-
Mounting Type :Through Hole
Must Operate Voltage :7.4 VDC
Must Release Voltage :-
Operate Time :4 ms
Operating Temperature :-65°C ~ 125°C