G3VM-101WR(TR05)
G3VM-101WR(TR05)
Enlarge
For Reference Only
Part Number G3VM-101WR(TR05)
LIXINC Part # G3VM-101WR(TR05)
Manufacturer Omron Electronic Components
Category
Description DA SIGNAL RELAY MOS FET RELAY
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models G3VM-101WR(TR05) PCB Footprint and Symbol
G3VM-101WR(TR05) Specifications
Part Number:G3VM-101WR(TR05)
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :2 A
Mounting Type :Surface Mount
On-State Resistance (Max) :200 mOhms
Output Type :AC, DC
Package / Case :4-LDFN
Product Status :Active
Supplier Device Package :S-VSON4T (3.4x2.1)
Termination Style :SMD (SMT) Tab
Voltage - Input :1.22VDC
Voltage - Load :0 V ~ 100 V