HSC100R22J
HSC100R22J
Enlarge
For Reference Only
Part Number HSC100R22J
LIXINC Part # HSC100R22J
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 100W
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HSC100R22J PCB Footprint and Symbol
HSC100R22J Specifications
Part Number:HSC100R22J
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :Aluminum
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Lead Style :Solder Lugs
Mounting Feature :Flanges
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial, Box
Power (Watts) :100W
Product Status :Active
Resistance :220 mOhms
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±5%
The Products You May Be Interested In
HS50 20R J HS50 20R J RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W 24700