RCH25S10002FS06
RCH25S10002FS06
Enlarge
For Reference Only
Part Number RCH25S10002FS06
LIXINC Part # RCH25S10002FS06
Manufacturer Vishay / Sfernice
Category
Description SFERNICE FIXED RESISTORS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RCH25S10002FS06 PCB Footprint and Symbol
RCH25S10002FS06 Specifications
Part Number:RCH25S10002FS06
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :Aluminum Oxide
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Non-Inductive
Lead Style :Solder Lugs
Mounting Feature :Flanges
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Rectangular Case
Power (Watts) :25W
Product Status :Active
Resistance :100 kOhms
Temperature Coefficient :±150ppm/°C
Tolerance :±1%
The Products You May Be Interested In
HS50 20R J HS50 20R J RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W 24700