825F22RE
825F22RE
Enlarge
For Reference Only
Part Number 825F22RE
LIXINC Part # 825F22RE
Manufacturer Ohmite
Category
Description RES CHAS MNT 22 OHM 1% 25W
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 825F22RE PCB Footprint and Symbol
825F22RE Specifications
Part Number:825F22RE
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :Aluminum
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Lead Style :Solder Lugs
Mounting Feature :Flanges
Operating Temperature :-55°C ~ 275°C
Package / Case :Axial, Box
Power (Watts) :25W
Product Status :Active
Resistance :22 Ohms
Temperature Coefficient :±20ppm/°C
Tolerance :±1%
The Products You May Be Interested In
HS50 20R J HS50 20R J RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W 24700