PC-301R000KE66BKT
PC-301R000KE66BKT
Enlarge
For Reference Only
Part Number PC-301R000KE66BKT
LIXINC Part # PC-301R000KE66BKT
Manufacturer Vishay / Dale
Category
Description RES CHAS MNT 1 OHM 10%
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PC-301R000KE66BKT PCB Footprint and Symbol
PC-301R000KE66BKT Specifications
Part Number:PC-301R000KE66BKT
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :Ceramic
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :Flame Proof, Safety
Mounting Feature :Brackets
Operating Temperature :-55°C ~ 275°C
Package / Case :Radial, Rectangular Case
Power (Watts) :30W
Product Status :Obsolete
Resistance :1 Ohms
Temperature Coefficient :±300ppm/°C
Tolerance :±10%
The Products You May Be Interested In
HS50 20R J HS50 20R J RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W 24700