HEXA03001R230KZB00
HEXA03001R230KZB00
Enlarge
For Reference Only
Part Number HEXA03001R230KZB00
LIXINC Part # HEXA03001R230KZB00
Manufacturer Vishay / Dale
Category
Description RES WW ADJ 300W 14.8A 10%
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HEXA03001R230KZB00 PCB Footprint and Symbol
HEXA03001R230KZB00 Specifications
Part Number:HEXA03001R230KZB00
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :-
Composition :-
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Style :-
Mounting Feature :-
Operating Temperature :-
Package / Case :-
Power (Watts) :-
Product Status :Obsolete
Resistance :-
Size / Dimension :-
Temperature Coefficient :-
Tolerance :-
The Products You May Be Interested In
HS50 20R J HS50 20R J RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W 24700