RL1220T-R010-J
RL1220T-R010-J
Enlarge
For Reference Only
Part Number RL1220T-R010-J
LIXINC Part # RL1220T-R010-J
Manufacturer Susumu
Category
Description RES 0.01 OHM 5% 1/4W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RL1220T-R010-J PCB Footprint and Symbol
RL1220T-R010-J Specifications
Part Number:RL1220T-R010-J
Brand:Texas Instruments
Composition :Thin Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :10 mOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :0/ +350ppm/°C
Tolerance :±5%