RG1608P-473-B-T5
RG1608P-473-B-T5
Enlarge
For Reference Only
Part Number RG1608P-473-B-T5
LIXINC Part # RG1608P-473-B-T5
Manufacturer Susumu
Category
Description RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RG1608P-473-B-T5 PCB Footprint and Symbol
RG1608P-473-B-T5 Specifications
Part Number:RG1608P-473-B-T5
Brand:Texas Instruments
Composition :Thin Film
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :47 kOhms
Supplier Device Package :0603
Temperature Coefficient :±25ppm/°C
Tolerance :±0.1%