Y1121500R000T9R
Y1121500R000T9R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y1121500R000T9R
LIXINC Part # Y1121500R000T9R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 500OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y1121500R000T9R PCB Footprint and Symbol
Y1121500R000T9R Specifications
Part Number:Y1121500R000T9R
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 175°C
Package / Case :2512 J-Lead
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :500 Ohms
Supplier Device Package :SMD
Temperature Coefficient :±2ppm/°C
Tolerance :±0.01%