Y14880R00200D5W
Y14880R00200D5W
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y14880R00200D5W
LIXINC Part # Y14880R00200D5W
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 0.002 OHM 0.5% 3W 3637
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y14880R00200D5W PCB Footprint and Symbol
Y14880R00200D5W Specifications
Part Number:Y14880R00200D5W
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :Nonstandard
Power (Watts) :3W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :2 mOhms
Supplier Device Package :3637
Temperature Coefficient :±25ppm/°C
Tolerance :±0.5%