RLT1220-3-R150-FNH
RLT1220-3-R150-FNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number RLT1220-3-R150-FNH
LIXINC Part # RLT1220-3-R150-FNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.15 OHM 1% 1/4W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RLT1220-3-R150-FNH PCB Footprint and Symbol
RLT1220-3-R150-FNH Specifications
Part Number:RLT1220-3-R150-FNH
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :150 mOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :0/ +200ppm/°C
Tolerance :±1%