RLT1220-F-R100-FNH
RLT1220-F-R100-FNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number RLT1220-F-R100-FNH
LIXINC Part # RLT1220-F-R100-FNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.1 OHM 1% 1/3W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RLT1220-F-R100-FNH PCB Footprint and Symbol
RLT1220-F-R100-FNH Specifications
Part Number:RLT1220-F-R100-FNH
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.333W, 1/3W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :100 mOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :0/ +200ppm/°C
Tolerance :±1%