PFR02S-220-JNH
PFR02S-220-JNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number PFR02S-220-JNH
LIXINC Part # PFR02S-220-JNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES SMD 22 OHM 5% 1/32W 01005
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PFR02S-220-JNH PCB Footprint and Symbol
PFR02S-220-JNH Specifications
Part Number:PFR02S-220-JNH
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :01005 (0402 Metric)
Power (Watts) :0.03W, 1/32W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :22 Ohms
Supplier Device Package :01005
Temperature Coefficient :±300ppm/°C
Tolerance :±5%