RLT0510-1-1R00-JNH
RLT0510-1-1R00-JNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number RLT0510-1-1R00-JNH
LIXINC Part # RLT0510-1-1R00-JNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RLT0510-1-1R00-JNH PCB Footprint and Symbol
RLT0510-1-1R00-JNH Specifications
Part Number:RLT0510-1-1R00-JNH
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :0.063W, 1/16W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :1 Ohms
Supplier Device Package :0402
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±5%