RLT1220-F-4R70-JNH
RLT1220-F-4R70-JNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number RLT1220-F-4R70-JNH
LIXINC Part # RLT1220-F-4R70-JNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RLT1220-F-4R70-JNH PCB Footprint and Symbol
RLT1220-F-4R70-JNH Specifications
Part Number:RLT1220-F-4R70-JNH
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.333W, 1/3W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :4.7 Ohms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :0/ +200ppm/°C
Tolerance :±5%