RLT1220-3-1R00-JNH
RLT1220-3-1R00-JNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number RLT1220-3-1R00-JNH
LIXINC Part # RLT1220-3-1R00-JNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RLT1220-3-1R00-JNH PCB Footprint and Symbol
RLT1220-3-1R00-JNH Specifications
Part Number:RLT1220-3-1R00-JNH
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :1 Ohms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :0/ +200ppm/°C
Tolerance :±5%