RL0816T4F-F-R015-FNH
RL0816T4F-F-R015-FNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number RL0816T4F-F-R015-FNH
LIXINC Part # RL0816T4F-F-R015-FNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.015 OHM 1% 1/3W WIDE 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RL0816T4F-F-R015-FNH PCB Footprint and Symbol
RL0816T4F-F-R015-FNH Specifications
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Power (Watts) :0.333W, 1/3W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :15 mOhms
Supplier Device Package :0816
Temperature Coefficient :±150ppm/°C
Tolerance :±1%