SCRR2512S1-R820F
SCRR2512S1-R820F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SCRR2512S1-R820F
LIXINC Part # SCRR2512S1-R820F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.82 OHM 1% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SCRR2512S1-R820F PCB Footprint and Symbol
SCRR2512S1-R820F Specifications
Part Number:SCRR2512S1-R820F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :820 mOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :0/ +100ppm/°C
Tolerance :±1%