CR0402-16W-2203FT
CR0402-16W-2203FT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR0402-16W-2203FT
LIXINC Part # CR0402-16W-2203FT
Manufacturer Venkel LTD
Category
Description RES 220K OHM 1% 1/16W 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR0402-16W-2203FT PCB Footprint and Symbol
CR0402-16W-2203FT Specifications
Part Number:CR0402-16W-2203FT
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :0.063W, 1/16W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :220 kOhms
Supplier Device Package :0402
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%