CR0603-10W-3002FT
CR0603-10W-3002FT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR0603-10W-3002FT
LIXINC Part # CR0603-10W-3002FT
Manufacturer Venkel LTD
Category
Description RES 30K OHM 1% 1/10W 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR0603-10W-3002FT PCB Footprint and Symbol
CR0603-10W-3002FT Specifications
Part Number:CR0603-10W-3002FT
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :30 kOhms
Supplier Device Package :0603
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%