PFR02S-102-JNH
PFR02S-102-JNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number PFR02S-102-JNH
LIXINC Part # PFR02S-102-JNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 1K OHM 5% 1/32W 01005
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PFR02S-102-JNH PCB Footprint and Symbol
PFR02S-102-JNH Specifications
Part Number:PFR02S-102-JNH
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :01005 (0402 Metric)
Power (Watts) :0.03W, 1/32W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :1 kOhms
Supplier Device Package :01005
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±5%