RLT0510-2-1R00-FNH
RLT0510-2-1R00-FNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number RLT0510-2-1R00-FNH
LIXINC Part # RLT0510-2-1R00-FNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RLT0510-2-1R00-FNH PCB Footprint and Symbol
RLT0510-2-1R00-FNH Specifications
Part Number:RLT0510-2-1R00-FNH
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :0.125W, 1/8W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :1 Ohms
Supplier Device Package :0402
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±1%