SCMM2512S2-R008F
SCMM2512S2-R008F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SCMM2512S2-R008F
LIXINC Part # SCMM2512S2-R008F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.008 OHM 1% 2W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SCMM2512S2-R008F PCB Footprint and Symbol
SCMM2512S2-R008F Specifications
Part Number:SCMM2512S2-R008F
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :2W
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Resistance :8 mOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±1%