Y4027125K000T9R
Y4027125K000T9R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y4027125K000T9R
LIXINC Part # Y4027125K000T9R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 125K OHM 0.01% 3/4W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y4027125K000T9R PCB Footprint and Symbol
Y4027125K000T9R Specifications
Part Number:Y4027125K000T9R
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :0.75W, 3/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :125 kOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.01%