Y4023350R000Q9R
Y4023350R000Q9R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y4023350R000Q9R
LIXINC Part # Y4023350R000Q9R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 350 OHM 0.02% 0.3W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y4023350R000Q9R PCB Footprint and Symbol
Y4023350R000Q9R Specifications
Part Number:Y4023350R000Q9R
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.3W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :350 Ohms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.02%