Y408310K0000T9W
Y408310K0000T9W
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y408310K0000T9W
LIXINC Part # Y408310K0000T9W
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 10K OHM 0.01% 0.3W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y408310K0000T9W PCB Footprint and Symbol
Y408310K0000T9W Specifications
Part Number:Y408310K0000T9W
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 225°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.3W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :10 kOhms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±2.5ppm/°C
Tolerance :±0.01%