PFR03S-470-FNH
PFR03S-470-FNH
Enlarge
For Reference Only
Part Number PFR03S-470-FNH
LIXINC Part # PFR03S-470-FNH
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES SMD 47 OHM 1% 1/20W 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PFR03S-470-FNH PCB Footprint and Symbol
PFR03S-470-FNH Specifications
Part Number:PFR03S-470-FNH
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :0.05W, 1/20W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :47 Ohms
Supplier Device Package :0201
Temperature Coefficient :±300ppm/°C
Tolerance :±1%