VSML2512S2-R001F
VSML2512S2-R001F
Enlarge
For Reference Only
Part Number VSML2512S2-R001F
LIXINC Part # VSML2512S2-R001F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.001 OHM 1% 2W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VSML2512S2-R001F PCB Footprint and Symbol
VSML2512S2-R001F Specifications
Part Number:VSML2512S2-R001F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-65°C ~ 170°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :2W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :1 mOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±75ppm/°C
Tolerance :±1%