Y4066125K000Q0R
Y4066125K000Q0R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y4066125K000Q0R
LIXINC Part # Y4066125K000Q0R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 125K OHM 0.02% 1.2W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y4066125K000Q0R PCB Footprint and Symbol
Y4066125K000Q0R Specifications
Part Number:Y4066125K000Q0R
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 225°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1.2W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :125 kOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±2.5ppm/°C
Tolerance :±0.02%