Y174650R0000Q9R
Y174650R0000Q9R
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y174650R0000Q9R
LIXINC Part # Y174650R0000Q9R
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES SMD 50 OHM 0.02% 0.6W J LEAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y174650R0000Q9R PCB Footprint and Symbol
Y174650R0000Q9R Specifications
Part Number:Y174650R0000Q9R
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 175°C
Package / Case :3017 J-Lead
Power (Watts) :0.6W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :50 Ohms
Supplier Device Package :SMD
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.02%