73L3R22G
73L3R22G
Enlarge
For Reference Only
Part Number 73L3R22G
LIXINC Part # 73L3R22G
Manufacturer CTS Corporation
Category
Description RES 0.22 OHM 2% 1/8W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 73L3R22G PCB Footprint and Symbol
73L3R22G Specifications
Part Number:73L3R22G
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.125W, 1/8W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :220 mOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±2%